Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Dymista

Samsung11

Postovani, djecak ima 2,5 godine, a vec sa godinu mu je ustanovljen alergijski rinitis. Na svakodnevnoj je terapiji Flixodite pumpica 2x1, Ventolin po potrebi, Montelucast tab4 mg svakodnevno, sprej Monaliz po potrebi (kad god primjetimo pocetak hroptanja u nosu da posegnemo). Medjutim, primjetila sam da od njega nema nikakve pomoci, cim pocne nos odmah se spusti na pluca i krene kasalj. Danas nam je doktorica promijenila Monaliz u Dymistu. Da li je uredu da uzima Dymistu a na lijeku pise tek od 12. Godine. Hvala vam puno.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Može slobodno. Nažalost veliki broj lijekova ne prate kod djece razičitih dobnih skupina (skupo) te je jednostavnije napisati ovakvo ograničenje. No iskustveno se zna da ne može škoditi.