Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

frenulum jezika

tata in dubio

Sinčić ima izražen frenulum jezika (spojnica između jezika i donjeg dijela ždrijela - za nas nestručnjake) i prilikom dojenja nema i nije bilo nikakvih problema. Sada je 5,5 mjeseci i kao da mu "kreću" zubi pa slini znatno više nego prije, a mislim i da mu frenulum odmaže pri gutanju. Kada bi se trebalo i da li bi se trebalo izvršiti korekciju. Pročitao sam da neki savjetuju što prije, a neki govore kako ima vremena. Vaš savjet?

Dr. Darko Richter

Otiđite na pregled kod dječjeg maksilofacijalnog kirurga, u Zagrebu je to u Novoj bolnici (Dubrava).

ena_10

Poštovani doktore,

ima li resekcija frenuluma jezika kakve negativne posljedice, nuspojave?

Hvala na odgovoru.
Lijep pozdrav!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nema nikakvih posljedica niti sam vidio komplikacije zahvata.