Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Glavobolja i ukočenost ruku i nogu

Kristina_82

Poštovani, molim savjet i uputu što i gdje s djetetom. Riječ je o 12 g. staroj djevojčici kojoj su prije nekoliko mjeseci dijagnosticirali hashimoto. Još prije 5 godina, s polaskom u školu započele su njezine učestale glavobolje popraćene vrtoglavicama. Obavili smo sve, mr, centar za ravnotežu, neurologa.. sve u redu, osim vida, utvrdili strabizam. Međutim, glavobolje su i dalje tu..Na školskom sistematskom pregledu u 9.mj. 2019. liječnica je primijetila povećanu štitnjaču. Obavili pregled i vadila hormone i ustanovili da ima hashimoto. Događa se sljedeće- jako se brzo i lako umori, glavobolje prisutne i dalje, a uz to prilikom jake glavobolje osjeti ukočenost ruku i nogu, da slikovito opišem- želi skupiti šaku, prsti se vraćaju, dakle ne uspijeva ih zadržati u željenom položaju. Molim Vas pomoć i savjet što napraviti i gdje ići.. je li moguće da zbog hashimota ima ovakve probleme. Bez terapije je i čekamo uzv štitnjače i pregled koji nam je zbog ove situacije s koronom, pomaknut.
Srdačan pozdrav

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Simptomi koje navodite nisu tipični za Hashimotov tireoiditis, potrebno je konzultirati pedijatrijskog neurologa.