Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Glavobolje

Nives

Moja kćerka ima 5 godina, prije dvije godine imala je vrtoglavice i dijagnosticirana je dobročudna-položajna vrtoglavica. To je trajalo oko godinu dana i više se nisu ponavljale. U nazad par mjeseci zna se potužiti da ju boli glava i to u stražnjem dijelu glave. Obično to traje oko 10 minuta i prestane (dosta intezivne boli, tako bar ona kaže). Obično se to dešava poslije popodnevnog spavanja ili kada je dosta nervozna). Uvijek se to dešava u mom prisustvu. Nikada kada je u vrtiću ili vani. Molim za savjet.

Dr. Darko Richter

Prvo treba isključiti organske uzroke glavobolje od kojih su najčešći: sinuitis, dioptrija, anemija, migrena, tumor, i tek tada dolazi u obzir psihogena glavobolja. Javite se liječniku svoje kćerke i on će vam razložiti strategiju daljnjeg postupka.