Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

jos malo o kozicama

mirela

cijenjeni doktore
molim Vas misljenje o vrlo povisenoj temperaturi uslijed vodenih kozica (danas 39,9 pod rukicom)
Dijete ima cetiri godine, osip mu je izbio u cetvrtak navecer, dakle danas puna tri dana.
Samih kozica nema previse, petnaestak na trupu, dvije-tri na licu, malo po kosi, rukicama i nogama, sve u svemu ne izgleda prestrasno.
Ima slabi apetit, ali pije.
Mene brine temperatura jer sam uglavnom nasla podatke da tu bolest prati blago povisenje temperature, a on 40 nije imao ni u najtezim virozama. Svakako cu se sutra cuti sa nasom pedijatricom, ali molim i vase misljenje.
Hvala unaprijed

Dr. Darko Richter

Skidati temperaturu i davati obilno tekućine, uz mirovanje, to je sve, ako su samo obične (nekomplicirane) kozice u pitanju.