Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Poviseni limfociti

Ajnat

Poštovani, prije mjesec dana moja 14omjesečna djevojčica preboljela je virozu nakon čega joj je udio neutrofila bio snižen.
Ponovljeni nalaz radili smo nakon mjesec dana.

Leukociti 16.5 ×10⁹/L (ref 6.0-16.0)
Limfociti 10.34×10⁹/L (ref 2.0-6.6) = 62.6%
Neutrofilni granulociti 4.71×10⁹/L (ref 2.5-7.2) = 28.5%
Monociti 1.06×10⁹/L (ref 0.22-1.51) = 6.4%

Eozinofilni i bazofilni granulociti su također unutar referentnih vrijednosti.

Molim Vas Vaše mišljenje o ovom blagom porastu leukocita te limfocitozi. Dijete je bilo zdravo u posljednjih mjesec dana, barem naizgled.

Unaprijed hvala!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nalaz krvne slike je u okvirima normalnih vrijednosti za dob djeteta. Ne nalazim razloga za zabrinutost.