Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

kupanje

Tamara35

Postovani,zanima me kad se beba okupa (3 mjeseca) pred spavanje koliku temp ostaviti u sobi. Posto je kupam na oko 26 stupnjeva. Drugo pitanje se odnoso na mokre pelene
Koliko god se trudim da mjenjam ispravno pelene desi se rijetko da procuri i beba bude mokra. Moze li to dovedti do nahlade bebe? Hvala

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Načelno temperatura prostorije treba biti oko 21 stupanj C, dijete se oblači i pokriva onoliko koliko se i Vi oblačite i pokrivate. Mokra pelena ne bi trebala uzrokovati bolesst - pokušajte s drugim pelenama koje neće propuštati.