Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Nalazi

Ato14

Dobar dan trebala bi malu pomoć,unazad mjesec dana tako otprilike,kod dječaka koji će za nekoliko dana napuniti 3 godine primjetila sam promjene:učestalo spavanje i odmaranje,nervozu i puno traži tekućine.Hranjenje je također puno slabije.Sumnjala sam na šećer al to je u redu.Nalazi krvi su pokazali:
Trombociti 499 vrijednost 150-450
MPV 6,5 vrijednost 6,9-11,3
Ureja 6,1 vrijednost 1.8-6.00
Alfa 1 globolin 5.00 vrijednost 2,9-4,9
Gama globulin 7,6 vrijednost 8-13,5
Vitamin B12 1088 vrijednost 145-569

Zanima me dali bi trebala raditi nekakve daljnje obrade i dali su nalazi zabrinjavajući?
Unaprijed zahvaljujem i ugodan dan želim

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

U nalazima jedino značajno je odstupanje razina vitamina B; smanjite unos dodataka prehrani koji ga sadrže - multivitaminskih preparata i sl. Po ovim nalazima nema potrebe za daljnje pretrage, no naravno sve ovisi o Vašim zapažanjima u ponašanju djeteta.

Slavujica

Poštovani,
Muško dijete od 2 i pol godine je vadilo krvnu sliku jer nije nego jednom do sada. Sve je u referentnom intervalu osim:
Limfociti % 55.2 H (15.50-55)
Trombociti 480 H (150-450)
MPV 6.4 L(6.9-11.3).
Liječnica nam trenutno ne radi pa Vas molim za mišljenje. Željezo iznosi 14.4 a hemoglobin nije urađen.
Hvala

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ne nalazim ništa zabrinjavajuće, nema značajnijih odstupanja u krvnoj slici.

Slavujica

Hvala Vam puno!