Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

pitanje o detetu

mira

Postovani, posto sam strasno zabrinuta, interesuje me koji moze da bude uzrocnik boli u potiljku moje sestricine od 5,5 g, uz povracanje, i cesto spavanje(3-4 puta popodne).Znam da su podaci sturi, ali me zanima da li je to cesto kod dece, da li mora biti nesto opasno i otprilike na kakvu bolest to moze eventualno da lici. Uplasena tetka Mira

prof dr sc Ana Votava-Raić

Cijenjena gospođo, podaci koje navodite indikacija su za detaljan pregled uz odgovarajuće laboratorijske i druge pretrage, najbolje na nekom kliničkom pedijatrijskom odjelu. Samo isključenje nekih stanja (ima ih i bezazlenih) ili bolesti (nažalost, ima ih i ozbiljnih) može Vam donijeti mir. Moje nabrajanje liste tzv. diferencijalne dijagnoze (svega što dolazi u obzir) neće Vam značiti ništa. Stoga, savjetujte roditeljima da odvedu dijete pedijatru. Od srca Vam želim da što prije riješite problem na Vaše zadovoljstvo.