Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Policitemija

Andrea...

Beba mi ima 2 mjeseca rodjena je sa policitemijom koji joj je otkrijen 3 dan od rodjenja. Kasnije je poslana da vadi nalaze za cmv , hvv6...
Molim da mi objasnite nalaz ako moze
Hvv6 igg pozitivqn - elisa
Parvovirus igg neg , igm neg
Cmv igm neg ,igg poz
Toxoplasma gondi igm neg , igg neg
Adenovirua igm neg , igg neg
Virus estein barr vca igm neg
Epstein bar vca/ea igg poz
Epstwin bar ebna igg poz

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nalazi ukazuju da nema akutne infekcije ovim virusima, pozitivni IgG su antitijela koja je dijete dobilo od Vas tijekom trudnoće (Vi imate trajnu imunost na navedene viruse).