Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Potreba za AD-om 2 mjeseca beba

cannelle

Pozdrav, pedijatrica je danas na pregledu opet spomenula da bih trebala pojačati dojenja s formulom jer beba navodno nije dovoljno ‘mesnata’. Porođajna težina: 3890g. U početnim danima smo imale problema s dojenjem pa je beba pala na 3500g. Tada smo uveli malo ad-a uz izdajanje i dojenje. Nakon mjesec dana, beba je dobila 750g (s mjesec i pol). Sad ima dva i pol mjeseca i u proteklih mjesec dana je dobila 580g ali recimo da samo dojim (formulu dobije 3,4 puta tjedno navečer po 60-90ml).

Beba je zdrava, smije se, piški redovito, kaka u prosjeku svaka 4 dana, dojim 8,9 puta dnevno jer tako traži.

Jel zaista potrebno da joj uvedem ad? Strah me da mi poremeti trenutno dojenje.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ja ne bih savjetovao dohranu formulom, kontrolirajte težinu svakih tjedan-dva.