Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Razvoj bebe-6 mjeseci

nixy86

Poštovani, molim vas za malu pomoć. Imam sina koji je napunio 6 mjeseci. 12 sati nakon rođenja imao je konvulzije, bio na Phenobarbiton 20 dana. Konvulzije se nisu više ponavljale. Idemo 1 u 2 tjedna na vježbice, i svakih par mj kod neuro pedijatara. Zadnji eeg i UZV mozga boli su uredni. Za sada svi kažu da beba u ničemu ne zaostaje i da je urednog razvoja. No mene jedna stvar brine, to naravno može biti zbog pretjeranog čitanja po internetu (znam da nije pametno to raditi), ali eto nekad si ne mogu pomoći. Najme, prvo što me zanima gugutanje, on se glasa, ali to nije ni blizu ono ga što piše kako '' bi beba trebala'' sa 6 mjeseci. On viče aaaaaa i mmmmm,"reži", i slično, ali još nema naznaka slogova. Dali je to oke ili je već trebao spajati neke slogove? I što se tiče oslanjanja na nogice, ne radim to često, možda sam probala 2 ili 3 puta, ali on se ne oslanja na puno stopalo, već na prstiće... Dali je to normalno ili bi ipak trebala ranije zatražiti sljedeću kontrolu neuro pedijatara? Po rasporedu kontrolu imamo tek s 8 mjeseci bebin života i da vas nisam pitala pukla bi još ova 2 mjeseca... Hvala najlijepša na odgovoru i lp, Nika

nixy86

Poštovani, nadam se da sam poruku dobro poslala i da je primljena. S nestrpljenjem isčekujem vaš odgovor happy Hvala vam još jednom i ugodan dan vam želim, lp, Nika

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Mislim da ne treba raniji pregled neuropedijatra, možda fizijatra kako bi procijenio da li treba modificirati vježbe. Odite na www.littledotapp.com, na Blog i potražite video zapise Poticanje govornojezičnog razvoja i video o masaži pa to dodajte uz vježbe koje radite po uputama fizijatra.