Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Refluks?

Samo mama 2903

Postovanje
Curica 6 tjedana djena na pije Novalac IT iz razloga sto je stolica bila tvrda i to je dosta mucilo! Eh sad imamo problem bljuckanja,stucanja skoro iza svakog obroka, cujem kako joj se hrana vraca dok je drzim i do dva sata nakon obroka zna bljuckat.Sto mislite o prelasku na Novalac AR i na koji nacin odmah ili postepeno ?
Unaprijed vam se zahvaljujem na odgovoru i savjetu!
Pozdrav

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Možete pokušati odmah prijeći na AR a ako se ponovno jave problemi sa stolicom možete miješati IT i AR u omjeru pola-pola. Nemojte prekomjerno utopljavati dijete - tada se znoji i gubi tekućinu što doprinosi stvrdnjavanju stolice. Neka spava s jako povišenim dijelom krevetića na strani gdje je glava.