Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Sluh

Nensi

Pozdrav,
moja sedmomjesečna kćer još se ne okreće prema izvoru bilo kojeg zvuka niti reagira na neki drugi način.
Imam li razloga za zabrinutost i ima li kakav test kojim mogu utvrditi da li čuje?
Puno hvala.
Lijepi pozdrav!

P.S. Ove stranice mi jako puno znače. Samo tako nastavite.

Dr. Darko Richter

Postavite dijete da vam sjedi u krilu. Oko 50 cm od uha zveckajte ključevima, stružite žlicom po šalici ili pucketajte prstima. Dijete bi moralo okrenuti glavu u tom smjeru, ukoliko nije jače zabavljeno nečim drugim (npr., hranjenjem ili gledanjem izvora svjetla ili sl.). Ukoliko ne dobivate reakciju, obratite se najprije pedijatru svog djeteta, a zatim će vas on/ona uputiti na ORL, na audiološko testiranje koje se, inače, može izvoditi i u novorođenčadi, pa tako i u dojenčeta od 7 mj.