Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Trombociti

Katarina1995

Poštovani imam dijete koje je navršilo 5mj
Od 2mj života pojavile su se petehije po nogama zbog kojih je hospitalizirana i otkrilo se da ima povišene trombocite 1050
Nakon dobivanja infuzie pali su na 750
Kontrolu krvne slike radimo svaka dva tjedna i oni su uvijek povišeni kreću se oko 1000
I ponovno dobiva petehije po nogama
Pedijatar tvrdi da će se to njoj jedno vrijeme sad događati ali s nikakvim odgovorom zašto.
Pa me zanima dali bi bilo dobro da tražimo u poliklinikama drugo mišljenje
Hvala

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Mislim da bi bilo korisno konzultirati pedijatrijskog hematologa.

Katarina1995

U kontaktu smo sa hematolog koji nije zabrinut sa takvim trombocitima..
Dok sa druge strane svaki tjedan se borimo sa novim petehijama koje prođu kroz par dana i onda se pojave nove.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

To je dobro, znači nema sumnje da postoji neka krvna bolest. Samo nastavite s reddovitim kontrolama kako preporuči.