Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Ubrzan rad srca

Mely123

Poštovanje,

kćerkica ima godinu dana,ima ubrzaniji rad srca.
Od trudnoće,kad mi je rađen ctg pa i trenutno.
Na ctg-u je uvijek bio ubrzan rad srca,ali je ginekologica govorila da je aktivnije dijete pa zato je tako.
Danas kao jednogodišnje dijete,kada odemo pedijatrici na pregled uvijek joj srce brze kuca.
Pitala sam pedijatricu za to,rekla mi je sljedeće-istina da brže kuca,ali u djece inače je tako u nekih jače kuca u nekih slabije........
Kad joj stavim ruku na prsa,baš osjetim brzo kucanje.
Rekla bih da ona je aktivno dijete,ali nije hiperativno.Inače je zdravo dijete,hvala Bogu.
To me brine,pa me zanima dali imate kakav savjet za to?

Veselim se Vašem odg
Lp

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ako u mirovanju srce ima više od 130 otkucaja to može nešto značiti, no u pravilu značajnija ubrzanja rada srca (tahikardije) budu popraćene bljedilom, mirnoćom a broj otkucaja bude preko 150/minuti. Važno je da su otkucaji ritmični, ako zamjećujete nepravilnost (preskakanje) preporučam pregled kardiologa.