Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Urtikarija nakon vodenih kozica

nanny30

Poštovani Dijete 8 godina prije 7 dana dobilo vodene kozice. Peti dan pojavila mu se urtikarija. Inače alergičar na grinje. Dva dana je primio inekcije solu medrol i synapena. Na plućima oštro disanje, prima salbutamol u inhalacijama. Nakon inekcija osip se povlači do drugog dana i opet počne izbijati. Pije escontral dva puta na dan i redovna terapija flixotide. S obzirom sa se urtikarija ne smiruje, što bi trebali učiniti? Hvala puno na odgovoru.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Cijelo vrijeme treba primati antihistaminik (Escontral), nemojte davati industrijski obrađenu hranu, samo domaću prirodnu hranu. Izbjegavajte ugrijavanje kože utopljavanjem ili toplim kupkama. Alergija može potrajati 10-14 dana. Ako još potraje 5 dana javite se na kontrolu.