Pulmologija

antibiotici

problematičan

još kao malog klinca mučile su me upale grla koje bi gotovo uvijek završavale bronhitisom a cesto bi se lijecile antibioticima.sada godišnje barem jednom dobijem bronhitis.trenutno imam kronični bronhitis koji ne staje već gotvo 8 mjeseci.zanima me da li je cesta upotreba antibiotika u prošlosti mogla dovesti do sadašnjeg stanja te kako dalje?.inače sam nepušač.

doc. dr. Neven Tudorić

Tegobe koje navodite vrlo asociraju na dva moguća problema, astmu ili kronični sinusitis. U oba stanja problemi s gornjim dišnim putovima uzrokuju tegobe s disanjem koje bolesnici obično nazivaju bronhitisom. Razlikovanje ovih tegoba je relativno jednostavno a oblici liječenja vrlo različiti. Stoga je nužna što brža obrada. Javite se u pulmološku ambulantu KB Dubrava radi dogovora.