Pulmologija

Athopio

Luna

Poštovani,
molim vas da mi objasnite kakva je bolest athopia,te šta pokazuje IgE?
¸Napravljen mi je nalaz krvi i nalazi glase:
AT_DSDNA 1,14 IU/ml do 15
ANA 11,4 " do 23
IGE ukup 650 KIU/L godine _ odrasli do 65
PHADIAT poz. ( skupni inhalacijski alergeni)

DERMATTOF 4,76 umjereno pozitivno AMBROSIA 2,98 nisko pozitivno

PELUD_st 1,4 nisko pozitivno
PELUD_TR 1,25 nisko pozitivno
Šta ovo znači?
Šta dalje, koje bi pretrage trebala napraviti po vašem mišljenju?
Inače se pod terapijom: Letizen od 10mg i Gnadion sprej za nos.

I dalje ne mogu udahnuti kako treba, imam osjećaj dezorjentacije,
umor i malaksalost. Od ovog svega me uhvati panika i još mi je gore!
Unaprijed hvala na odgovoru!

doc. dr. Neven Tudorić

Atopija znači da reagirate na neke alergene iz okoliša na koje veći dio pučanstva ne reagira. Atopijske bolesti dišnog sustava su alergijska hunjavica i astma. Prema ljekovima koje dobivate i simptomima koje navodite čini se da Vi imate alergijsku hunjavicu. IgE protutijela su odgovorna za nastanak ovih tegoba te se stoga određuju u cilju postavljanja dijagnoze. Određuje se ukupni IgE i specifični IgE protin vekog konkretnog alergena. U Vas je povišen ukupni IgE, te specifični IgE usmjeren proitiv grinja kućne prašine (Dermatoph.), a znatno manje, vjerojatno bez značaja, i na polene.