Pulmologija

bol u prsima

pero

kod jakog udisaja osjecam bol u prsima.analiza krvi i urina pokazala je da je sve u redu.pregled na skeneru je pokazao da je sve u redu.zanima me sto je u pitanju.

doc. dr. Neven Tudorić

Bol u prsima može biti uzrokovana zaista velikim brojem bolesti ili poremećaja. Ako se ona javlja kod disanja (doboki udisaj, kašljanje) upućuje na evtl. bolest dišnog sustava, obično plućne maramice (poplućnica, pleura) ili koštano-zglobnu bol zglobova koji se pri disanju pomiču (rebrane hrskavice i sl.). Bilo bi važno znati da li je bol trajna (pri svakom udisaju), vašu dob, evtl. kašalj, iskašljavanje, pušenje, fizičke aktivnosti i sl. Rtg. snimka pluća i srca bila bi korisna.