Pulmologija

pitanje

mia

Molim Vas za odgovor.Nisam nikada imala priliku pitati nekoga koji su simptomi astme i bronhitisa.Naime ponekad imam osjecaj da mi se pluca odjednom sire ili da mi nestaje zraka ,medjutim u tom momentu mogu normalno udahnuti. I jos napomena ,pusac sam ,ali pusim relativno malo "super light" cigarete. Unaprijed hvala M.

doc. dr. Neven Tudorić

Simptomi astme i bronhitisa su slični, uz razliku da se oni u astmi javljaju u napadajima, a u bronhitisu su manje-više trajni. Radi se o otežanom disanju, čujnom disanju, "fućkanju ili zviždanju pri izdisaju", obično uz kašalj i osjećaj nedostatka zraka. Simptomi mogu varirati od sasvim laganih do vrlo teških, opasnih po život.