Pulmologija

Dijagnostika

Dražen

Poštovani,

Naišao sam na tekst o novom lijeku (IRESSA) za bolesnike kojima je dijagnosticiran rak pluća (adenokarcinom). Nažalost, moja supruga je također jedna od osoba sa tom dijagnozom. Prošla je tretmane kemoterapije i radijacije.

Zanima me gdje se u Hrvatskoj dijagnosticira specifična mutacija u genu za EGF receptor (receptor za faktor rasta epidermalnih stanica).

Imate li možda neku preporuku i pozitivna iskustva s nekim drugim lijekovima i terapijama ?

Srdačno Vas pozdravljam i unaprijed zahvaljujem !

Dražen

prof. dr. Neven Tudorić

Na žalost nemam osobnih iskustava u primjeni kemoterapije u bolesnika s plućnim rakom. Preporučujem vam da se konzultirate s onkolozima ili pulmolozima koji se bave kemoterapijom plućnih tumora (Klinička bolnica Jordanovac).