Pulmologija

Gusenje i lupanje srca

Sandra

Postovani,

Imam cesto lupanje srca. Cak i nocu. Stezanja i osjecaj gubljenja daha takodjer su prisutni. EKG i ultrazvuk srca su OK. Prije tri mjeseca sam se porodila carskim rezom, uz opcu anesteziju. Kad pricam dugo gubim dah, tako da svaku trecu rijec uzimam zrak. Posto sam primorana da nosim dijete koje sad ima sedam kilograma, imam stalne mijalgije i probleme s kicmom. Ne znam kome da se obratim. Kad sam u pokretu, takvih problema nema. Ne znam kome da se obratim. Moze li to imati veze s plucima? Interesuje me jos koji su simptomi oboljelih od koksaki virusa.

Unaprijed hvala,

Sandra

doc. dr. Neven Tudorić

Smetnje bi nogle biti uzrokovane tegobama vratne ili grudne kjralješnice. Obratite se fizijatru.