Pulmologija

histamini

Marica

Postovani !

Mojoj majci na zadnjim alergoloskim testovima je utvrdjeno da je alergicna na histamine pa nas zanima sto je to tocno te koje testove jos treba napraviti ? Sluznica u nosu joj je stalno naotecena, cesto ne moze disati i stalno ima napadaje suhog kaslja.

Unaprijed hvala na odgovoru !

doc. dr. Neven Tudorić

Histamin je kemikalija koja se koristi kod svakog alergološkog testa kao pozitivna proba, tj. kemikalija na koju reagiraju svi ispitanici. Negativna proba je fiziološka otopina, a test se analizira samo ako je pozitivna proba (histamin) doista pozitivna, a negativna doista negativna. Dakle pozitivna reakcija n a histamin nije znak alergije, nego normalne kožne reaktivnosti.