Pulmologija

karcinom pluca

Damir

otac mi je bio dugogodisnji pusac.U 74-toj godini umro je od karcinoma lijevog plucnog krila,pet godina nakon oparacije.Ja sam star 45 godina i takodjer sam dosta jak pusac/sa bronhitisom/. Interesuje me da li rak pluca nasljedan ili je posljedica pusenja,stresaili nekih drugih faktora. s postovanjem

doc. dr. Neven Tudorić

Velika većina bolesnika s rakom pluća su dugogodišnji pušači. Isto tako poznata je veća učestalost ove bolesti u obiteljima u kojoj je već netko bolovao od plućnog raka. Dakle, sve upućuje da Vam je osobito važno prestati pušiti. Uz dugotrajno nepušenje rizik raka se i u Vašem slučaju značajno smanjuje.