Pulmologija

mesotelioma plureale

vesna

Htjela bih znati nešto više o dijagnozi, načinu liječenja i uspješnosti kod nas, ili možda u inozemstvu.

doc. dr. Neven Tudorić

Mezoteliomi pleure su zloćudni tumori poplućnice. Dijagnosticiraju se citološki i histološki nalazom tipičnih zlolćudnih mezotelnih stanica u pleuralnom izljevu ili komadiću tkiva pleure (biopsija). Prognoza je radi vrlo oskudnih terapijskih mogućnosti prilično slaba. Za više detalja, osobito glede terapijskih mogućnosti konzultirajte se s nadležnim onkologom.
Dr. Tudorić