Pulmologija

pleura

Aleksandra

Poštovani,
Mama je dobila nalaz rtg pluća u kojem su naznačene: manje fibrosklerozne promjene - desno i usko trakasto zadebljanje koštalne pleure u srednjim trećinama - obostrano. Pluća i srce u granicama normale. Nije imala upalu porebrice ni bilo kakve plućne bolesti, ali je prije 7 godina imala karcinom maternice te joj je uklonjena, kao i jajnici te je zračenja.

Zahvaljujem.

prof. dr. Neven Tudorić

Opisani nalaz nema veće značenje. Radi se o manjim priraslicama (kožurama) na pleuri (plućnoj maramici). One su najčešće posljedica preboljelog upalnog procesa koji je mogao proći i bez značajnijih tegoba.