Pulmologija

pretrage

zvonimir

molim Vas da mi objasnite sto znaci funkcionalno ispitivanje pluca i kako se obavlja .
Imam kcerkicu od 8 i pol godina i cesto je sklona prehladama i laksim upalama grla ali uz jak podrazajni kasalj i golemo izlucivanje sekreta , nema temperature , nalazi krvi su uredni , nalaz lijecnika na plucima je takodjer uredan a nema sekreta niti u nosu , molio bih Vas vasu pretpostavku o cemu bi se u ovakvom slucaju moglo raditi

prof. dr. Neven Tudorić

U liječnika koji je pregledao Vasu kćerku opisane su tegobe pobudile sumnju na moguće bronhitičke ili početne astmatske tegobe te je preporučio funkcionalnu obradu. To znači spirometrijsko testiranje koje bi trebalo odgovoriti na pitanje da li su prisutne opstruktivne smetnje disanja karakterisitčne za navedene bolesti.