Pulmologija

Suhi kasalj

IVONA

Dragi doktore!

Vec dva mjeseca javlja mi se vrlo jak kasalj koji se jedva
zaustavi.
Jednom prilikom bila sam posjetu lijecniku.On mi je dao neki sirup ali kasalj ne prestaje.Taj suhi kasalj ponekad me tako muci da se gusim.Molim Vas doktore da mi preporucite neki lijek te da mi kazete da li s tim kasljem mogu biti neki jos veci problemi.

Unaprijed Zahvalna!

dr Neven Tudorić

Na žalost, dali ste doista premalo podataka, dob? navika pušenja? sezonsko pojavljivanje? doba dana i noći? položaj tijela? iskapljaj?
Općenito, smatra se da je kašalj u većini slučajeva uzrokovan bolešću sinusa, astmom ili povratom želučanog sadržaja u jednjak. Potrebna je ciljana obrada koja treba uključiti rtg. snimku sinusa, pluća, evtl. alergološki test, te osnovne krvne testove.
Kašalj može biti simptom "banalnih" ali i vrlo ozbiljnih bolesti dišnog sustava.