Pulmologija

Upala pluca?

Nino

U zadnjih pola godine primjecujem da mi redovito, a vecinom, prilikom kihanja, nesto "pukne" u sredini prsnog kosa. Ponekad se isto dogodi ako se naglo protegnem. Pored toga svako jutro, a s vremenom sve vise, probudim se sa blagom boli u predjelima pluca. Nakon sto se dignem i prohodam bol prodje. Medjutim, zadnja dva dana blaga bol u predjelu pluca stalno traje. Nisam mjerio temperaturu, sto ne znaci da nemam istu malo povisenu jer se tako osjecam. Posto zadnjih 3-4 dana nisam uopce izlazio iz kuce vani zanima me da li ovo mogu biti simptomi upale pluca ili cega vec i sto moze biti uzrok onog "pucanja" u prsnom kosu?

doc. dr. Neven Tudorić

Simptomi ne odgovaraju upali pluća, upućuju na bol usljed iritacije rebranih hrskavica. Potrebno je više podataka.