Dentalna implantologija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Djecija stomatologija

Tasa90

Postovani, imam djevojcicu od 2 godine. Prije par mjeseci su joj se pojavile bijele naslage, kao od krede na gornjim jedinicama i dvojkama. Redovno peremo zubice ujutru i navece cetkicom i kaladontom jos od prvog rodjendana. Bijele naslage su pocele da spadaju, ali su sad na njihovom mjestu zuckasto-smedjkaste fleke. Mozete li mi reci o cemu se radi i koji je postupak lijecenja?

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,
radi se o tiičnom karijesu bočice. Potrebno je posjetiti stomatologa i popraviti nastale karijesne lezije.

Tasa90

Postovani, poslusala sam vas savjet. Vodila sam kcerkicu kod 2 stomatologa. Prvi je rekao da je u pitanju cirkularni karijes i da zubice treba popraviti, ali da ih nece popravljati dok djevojciva ne bude saradjivala (da mirno sjedi, da siroko otvori usta i da ne place). Drugi stomatolog je rekao da to nije nista strasno i da je dovedem kad napuni 3 ili 4 godine. Moja djevojcica inace place od nepoznarih osoba. Imate li neki savjet?

Tasa90

Postovani, samo da vam postavim jos jedno pitanje vezano za prethodni post. Da li bi nam pomogle elmex pasta za zube od 0-6 mjeseci i tooth mousse pasta da bar privremeno zaustavimo sirenje karijesa? Oprostite na ovolikim pitanjima. Veliki pozdrav!

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

Uz izbacivanje slatkog, ovo je dobar smijer da se poboljša remineralizaija i prevenira daljnje širenje lezija.
Svakako zube je potrebno popraviti.