Dentalna implantologija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Let avionom

u_brigi

Poštovani,

Prije par dana izvadili su mi zub. 6.3 idem na postavljanje implantanta tj prvu operaciju postavljanje šarafa. 18.3 imam let avionom. Ono šta mene zanima je nakon koliko dana se šavovi skidaju te da li mogu letiti avionom 12 dana nakon operacije. Također me zanima da li ću tuliti na detektoru metala.

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana/i

možete i nećete.

u_brigi

A nakon koliko dana se skidaju šavovi?

u_brigi

Još jedno pitanje. Dal se može ić normalno na Ct i Magnetska (MR) nakon ugradnje

u_brigi

I dal se može nakon postavke implantanta ići na magnetsku rezonancu i ct?

u_brigi

Poštovani,

nakon koliko vremena bi trebalo staviti implantant prije nego kost počne propadati? Naime izvukao sam mliječni zub i odgodio sam postavljanje implantanta za nekoliko tjedan. Dali može doć do nekih većih oštećenja i propadanja kosti? Tj nakon koliko vremena obično dođe do propadanja kosti?

u_brigi

Malo sam pretjerao sa pitanjima al još jedno imam. Nakon što se implantant ugradi i za raste sa kosti da li postoji mogućnost da se izvadi van za recimo 10,15 godina?

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovani,

Smatram da ste na sva ova pitanja trebali dobiti odgovore u ustanovi u kojoj ste dogovarali zahvat.
1. šavovi se skidaju nakon 5-30 dana ili nikada ako se radi o resorbirajučim šavovima, ovo ovisi od slučaja do slučaja i od ustanove do ustanove.
2. Implantati su izrađeni od titana koji nije magnetićan, pa nema zapreka za slikanje na MR i CT, također nećete tuliti na aerodormu.
3. Resorpcija kosti nakon vađenja zuba se značajno vidi nakon 3- do 6 mjeseci.
4. Iimplantat je moguće izvaditi kada to želimo.