Dentalna implantologija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Razdvajanje zubnog mesa

ruby12345

Postovani
prednji gornji zub (sjekutić) me boli na hladno,posjetila sam stomatologa.Rekao je da mi se razdvaja zubno meso te mi je preporucio pastu elmex sensitive. Također je rekao ako se stanje ne poboljsa de cu morati vadit zivce. Sto mislite o toj pasti?

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

smatram da se radi o zubnoj pasti koja učinkovito samanjuje preosjetljivost zuba, kao u situaciji koju opisujete.

meri0805

Poštovani,

Prije 10ak dana bolio me desni umnjak. Bol je bila izdrziva no zubno meso mi se pocelo razdvajati i stvorio se "dzepic". U ponedjeljak sam bila kod stomatologa te mi je to sve pocistila i odstranila visak sluznice medutim taj dzep i dalje stoji. Nisam primjetila neugodan zadah niti nista slicno, a zanima me hoce li se taj dzepic samostalno povuci i kada je optimalno vrijeme da on nestane?

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,
bez dodatnog uvida u situaciju teško mogu točno odgovoriti na Vaše pitanje.
Predpostavljam da se radi o doljnjem umnjaku i da ste mlada osoba u fazi rasta umnjaka.