Oralna patologija

Bol u Sedmici !

bvukelic

Poštovani, moj privatni stomatolog mi je izvadio živac iz sedmice na lijevoj strani i obavio sve što je potrebno uz to, nakon zahvata bol se nije pojavljivala jedno 2 sata a onda osjecam tupu bol na taj zub samo na taj zub, naime ne smijem izvršiti niti mali pritisak na njega jel boli, jeli to zbog zahvata, jel to normalno da boli (reakcija na lijek ili nesto slicno) ? Dal da se obratim stomatologu ?? Imam 25 god. Hvala.

Prof. dr. sc. Dolores Biočina Lukenda, dr. med. dent.

Poštovani,
najbolje je obratiti se svom stomatologu s istim pitanjem i pojašnjenjem tegoba.
Naime, ne znam što je konkretno rađeno s tim zubom tako da Vam ne mogu odgovoriti na postavljeno pitanje.
Jesu li svi kanali očišćeni i instrumentirani, je li završeno punjenje kanala i postavljen ispun (plomba), ili je zub još u fazi "liječenja"?