Oralna patologija

Boli na hladno

XX

Postovani,
radi se o zubu br. 4 (s lijeve strane). Zub je devitaliziran prije par godina. Ugradjen je u njega neka vrsta metalnog sharafa (ne znam kako se to strucno zove) i onda je zub plombiran.
Nikakvih problema nisam imala do prije neki dan. Naime, postao je jako osjetljiv na hladno. Ne na vruce, niti me boli ovako. Nego samo jaka iritacija na hladnocu.
O cemu bi se moglo raditi? Da li moram otici zubaru?

Hvala unaprijed.

Doc. dr. sc. Dolores Biočina-Lukenda

Poštovani,
Ukoliko je zub devitaliziran,a što znači da je endodontski zbrinut, liječen, izvađen živac zuba, kanal zuba očiščen, zub nemože reagirati na hladno-toplo.
Budući Vi imate osječaj povečane osjetljivosti zuba na hladno moguće je da se radi o refleksnoj boli nekog susjednog zuba ili o mogućoj neuralgiji. Za početak javite se svakako svom stomatologu.