Oralna patologija

Jaki bolovi u umnjaku

xx

Zaručnik mi se žali na jake bolove koje uzrokuje umnjak koji mu je počeo izbijati. Kod zubara može otići tek sutra popodne, ali ne može podnijeti bol do sutra. Što da radi? Da li postoji neki privremeni lijek da mu prođe bol ili da ide na hitnu?

Doc. dr. sc. Dolores Biočina-Lukenda

Iako mislim da ste Vaš problem riješili, jedino riješenje uz primjenu analgetika (Panadon, Voltaren) koji će privremeno umanjiti osječaj boli, je konzultacija s oralnim kirurgom koji će procjeniti stanje i predložiti operaciju (alveolotomiju) problematičnog zuba.