Oralna patologija

i jezik...

studentica

poštovani,
05. lipnja sam bila na vađenju umnjaka dolje lijevo (koji je tjedan dana prije vađenja bio liječen antibioticima). nakon vađenja također sam liječena antibioticima (amoxilom) i medazlolom budući da se sve upalilo. moj problem je jezik koji je još uvijek utrnut i "drven", te mi je nelagodno i kod jella, gutanja i pričanja. sto bih trebala poduzeti glede toga?
unaprijed zahvalna.

Prof. dr. sc. Dolores Biočina Lukenda, dr. med. dent.

Poštovani,
iako vjerujem da ste do sada svoj problem riješili, napomenut ću da su ovakvi simptomi (najčešće s osječajem peckanja) posljedica primjene antibiotika, dok se utrnutost jezika povezuje s primjenom lokalne anestezije i moguće posljedično izazvanim parstezijama (pojava simptoma kao što je utrnutost). Ovi simptomi uglavnom prolaze sami od sebe a u iznimno rijetkim slučajevima nužna je konzultacija neurologa.