Oralna patologija

implantat i gingivitisi

ines

Molim Vas da mi pomognete oko dileme: Može li implantat utjecati nepovoljno tj. izazvati komplikacije (paradontoza) s obzirom na to da imam česte gingivitise i povlačenje desni? Hvala.

Prof. dr. sc. Dolores Biočina Lukenda, dr. med. dent.

Činjenica je da se implantat ne preporučuje osobama s gingivitisom i bolestima parodonta. Uvjet za ovu vrstu terapije je zdrava usna šupljina baz upale i upalnih procesa bilo koje vrste.