Oralna patologija

jezik

MIRNA

Od nedavno mi se pojavljuje neko zadebljanje u jeziku, veličine zrna kafe ili lješnika, već treći put, dva puta sa lijeve strane i jednom sa desne. Gutica se pojavljuje na prednjoj strani jezika, iza sredine.
Traje nekoliko dana i prođe. Prije toga neko vrijeme "žulja" dok se ne formira.
Inače, već diže vrijem patim od afti po jeziku, rjeđe po obrazima i desnima. U nekim periodima one se samo smjenjuju.
Molim vaše mišljenje, unaprijed hvala.

Mr.sc.dr. Dolores Biočina-Lukenda

Teško je samo na osnovu Vašeg iskaza reći o čemu se radi. Svako je potreban pregled kod specijaliste oralnog patologa koji će tek kliničkim pregledom i primenom specifičnih dijagnostičkih postupaka utvrditi o kojem se problemu odnosno bolesti kod Vas radi.
Budući da napominjete i učestalu pojavu afti smatram da je prgled kod nadležnog specijaliste neophodan.