Oralna patologija

jezik

mia

Već dva puta mi se događa da mi se u jeziku pojavljuju nekakve "gute". Prvo nekoliko dana malo žulja kada pričam i jedem, i izgleda kao da se sprema afta. A onda se pojavi zadebljanje, kao da naraste unutra nekakva loptica. Može se uočiti gledajući sa donje strane jezika ali se bolje registruje pod prstima. Traje nekoliko dana, smanjuje se i prođe. Drugi put se nakon povlačenja sa jedne strane odmah pojavilo na drugoj. Bolno je u manjoj mjeri, više smeta. Prvi put kada mi se to dogodilo, imala sam upalu sinusa i primala penciline a drugi put nešto slično (nije dijagnosticirano) i uzimala sam amoksicilin u dva navrata.
Molim da mi objasnite o čemu se radi?!

Dr.sc.dr. Dolores Biočina-Lukenda

Teško mi je na temelju opisa problema kojeg navodite reći o čemu se radi. Malo je čitava ta slika nejasna. Moguće je da se radi o začepljenju malih žlijezda slinovnica.
Svakako preporućam Vam pregled kod specijaliste oralnog patologa, odnosno da se javite na Klinički zavod za bolesti usta, Stomatološka klinika KBC-a Zagreb, Gundulićeva 5, Zagreb.