Oralna patologija

jezik

slavko

Štovani!
Kao i neki na ovom forumu ja imam problem s jezikom... bijele naslage, vrh i rubovi jezika lagano izbrazdani, kao u malim ulceracijama vidljivog ruba, pecenje samo ponekad uz kiseliju hranu.
E sad, moj zubar kaze doslovce da je to od zivciranja/stresa.On je inace spec. dentalne i oralne patolog.Zanima me jesu li bijele naslage mozda gljivicnog porijekla zbog poremecena imunosnog sustava-ako jesu zasto mi nitko nije zatrazio bris ili dao terapiju?Ja smatram da je to od sinusa tj. disanja na nos po noci zbog devijacije septuma, a otorinac kaze moglo bi biti i slucaj za gastroenterolga...ajme meni!Inace sam na faxu prije par godina povukao poprilicnu kolicinu srebro nitrata-jak adstringens, i tada mi jezik stavrno stradao, bio sav bijel...Molim Vase misljenje i zahvaljujem

Doc. dr. sc. Dolores Biočina-Lukenda

Poštovani Slavko,
Ako tražite moje mišljenje, mogu Vam reći kao prvo da dijagnoze ne mogu postavljati napamet na neviđeno ali mogu pretpostaviti. Isto tako mogu reći da ste dosta zbunjeni i svojim i razmišljanjima različitih specijalista. Treće, činjenica je da stres može uzrokovati niz organskih poremećaja jer su poznati psihosomatski aspekti imunosti.
Ali da bi Vas umirila svakako bi preporučila detealjan pregled i obradu od strane specijaliste oralne patologije (za početak). A to možete obaviti i na našoj Klinici Stomatološkog fakulteta u Zagrebu.

slavko

Hvala na odgovoru!Samo jos jedno pitanje - da li je potrebna uputnica mog lijecnika opce prase, stomatologa ili?

Doc. dr. sc. Dolores Biočina Lukenda

Poštovani,
uputnica je svakako potrebna i vrijedi za tekući mjesec bez obzira na broj kontrolnih pregleda tog mjeseca (ako su nužni).
Uputnicu može dati doktor medicine ili doktor stomatologije.