Oralna patologija

Kamen u zlijezdi slinovnici

Sven

Postovanje,

U dobi od 10 godina (1979) dijagnosticiran mi je kamen u lijevoj zlijezdi slinovnici, velicine oko 2 mm u promjeru.
Od onda je prilicno narastao i u dva navrata su se odlomili komadici i izisli u usnu supljinu, izgleda.
To mi i nije predstavljalo neki veci problem, ali kako godine prolaze (to stanje traje 23 godine), taj mi kamen stvara sve vece probleme.
S obzirom da sam kukavica i bojim se invazivnih zahvata, postoji li neka metoda uklanjanja/ciscenja zlijezde slinovnice koja bi se mogla obaviti ambulantno, bez veceg 'rezanja'.

Zahvaljujem,
Sven

Dr.sc. dr. S. Brozović

Nažalost kamen se može odstraniti samo kirurškim putem ali to ne mora biti velik zahvat. Konzultirajte se s oralnim kirurgom.