Oralna patologija

kvrzica...?

Amadeus

Prije otprilike pola godine mi se pojavila kvrzica na sredini unutrasnjosti donje usne koja je otprilike 1-2 mm velicine vrlo je tvrda i kad je dostigla odredjenu velicinu vise ne raste, struktura joj se moze poredit sa bradavicom, malo je svjetlija od boye usne.. Kome da se obratim.. i sta bi to otprilike moglo da bude...
2. kako je najlakse zaljeciti ranu na usni, dali ima neka specificna krema (rana je od zime puknuta usna i nikako da zaraste totalno)

Doc. dr. sc. Dolores Biočina Lukenda

Vama je svakako potreban pregled oralnog patologa i po ptanju prvog i drugog pronlema.
U prvom slučaju je moguće da se radi o maloj žlijezdi slinovnici koja se začepila ili je možda riječ o nekom pailomu ??. Pregled je neophodan.
U drugom slučaju "čarobna krema" za cijeljenje rane na usni ne postoji. Važno je naći uzrok, a bez pregleda specijaliste i to je malo teže.

amadeus

Usna je rjesena cinkovom kremom.... evo danas imam zakazano kod oralnog patologa.