Oralna patologija

lichen ruben planus

marjana

Bila sam kod zubara i specijaliste(paradentologa),uspostavljena mi je dijagnoza lichen ruben planus.Molim Vas da mi objasnite kakva je to bolest i kojeg bi liječnika još trebala posjetiti?Napominjem da nisam pušač i u mojoj obitelji nije nitko bolovao tu bolest.Navedeni liječnici su mi rekli da se tu ne može ništa učiniti već se mora samo pratiti tijek bolesti.
Unaprijed zahvalna!

dr.sc. Suzana Brozović

Lichen ruber je kronična upalna bolest koja može zahvatiti sluznice i/ili kožu. Ne postavlja se samo na osnovu kliničke slike već se mora uzeti i biopsije kojom se može isključiti ili potvrditi dijagnoza bolesti. Točno je da ukoliko nemate problem tj. ako ne postoji upala i bolovi da se bolest ne lijeći. Smatram da se trebate javiti specijalistu oralne medicine.