Oralna patologija

Molim Vas HITNO

Emilija

Mesec dana lucila mi se obilata pljuvacnica ispod jezika, a zatim vec dva meseca ne mogu da progutam tvrdu hranu. Imam osecaj da cu progunuti jezik i kao da mi bezi refleks gutanja. Grlo, nos i usi su mi u redu. Molim Vas da mi odgovorite dali je moguce zbog upale pljuvacnih zlezda da mi se javljaju ovi simptomi! Znam da moram da uradim jos neke pretrage, ali dotle molim Vas olaksajte mi vreme, jer ja svakoga dana slabim i gubim na tezini!
Hvala

Dr.sc S. Brozović

Da, to može biti povezano s upalom žlijezda slinovnica ili s kamencem u žlijezdi. Potrebno je napraviti Rtg pretragu da se isključi postojanje kamenca u izvodnom kanalu žlijezde.