Oralna patologija

?

Marko

Da li su lijeva 7,6,5,4,3,2, i desna 3 i 7 dovoljne za fiksno-protetski nadomjestak?

Doc.dr.sc. Dolores Biočina Lukenda

Poštovani,
iako nisam specijalist stomatološke preoteike, pokušat ću Vam odgovoriti.
Da bih Vam dala odgovor na Vaše pitanje, svakako bih trebala znati parodontološki status desne 3 i 7. Ukoliko su oni kvalitetni nosaći uz odgovarajući međučeljusni odnos bez preopterećenja na njihov parodont ne vidim razloga da se spomenuti fiksni protetski nadomjestak ne napravi.