Oralna patologija

Pitanja :-)

szasza

Koliko je Gengigel po Vašem mišljenju koristan u borbi protiv krvarenja desni?

Koji lokalni kortikosteroid osim Maxidexa bi bio učinkovit za liječenje eksfolijativnog glositisa?

Prof. dr. sc. Dolores Biočina Lukenda, dr. med. dent.

Poštovani,
gingivitis (upala zubnog mesa) je stanje koje mogu uzrokovati i potencirati brojni lokalni i sistemni čimbenici, a samo neki od njih su : meke zubne naslage (plak), tvrde zubne naslage (kamenac), nedovoljna oralna higijena, nedovoljna oralna higijena uz hormonalne promjene (primjerice u pubertetu ili trudnoći)...
Osnova je dobra oralna higijena, dakle, redovito mehaničko čišćenje, odnosno četkanje zubi. Bez obzira na krvarenje, budite uporni u provođenju oralne higijene, a samim time upala bi se trebala smiriti i krvarenje nestati.
Uz to, preporuča se i redovito odstranjivanje mekih i tvrdih zubnih naslaga kod svog stomatologa ili ev. specijalista parodontologije.
Gengigel, kao sredstvo koje ćete koristiti uz sve navedeno, ne može štetiti, ono sadrži hijaluronsku kiselinu koja pomaže prije svega u cijeljenju odnosno epitelizaciji lezija.

Osim Maxidex kapi u lokalnoj terapiji eksfolijativnog glositisa koristimo i Maxitrol kapi.