Oralna patologija

POMOC MOLIM

Luka

prije svega htio bih vas pitati jedno glupo pitanje ali stvarno ne znam.. umnjaci rastu samo na donjoj čeljusti ili i gornjoj?

druga stvar je jedan problem koji imam..naime trebao bih vaditi oba umnjaka donje čeljusti jer mi remete raspored zubiju, ALI problem je u tome što trenutno nemam zdravstveno osiguranje koje bi trebalo placati 300-njak kuna mjesecno. Da li je moguće osiguranje platiti samo u mjesecima kada su potrebni kirurski zahvati za odstranjivanje zubiju i bez daljnje obveze plaćanja

Hvala

Doc. dr. sc. Dolores Biočina-Lukenda

Poštovani,
osmice - umnjaci rastu i u gornjoj i u donjoj čeljusti sa svim mogućim kombinacijama (samo gore, samo dolje, lijevo gore, desno dolje ....,itd.)
Što se tiće Vašeg drugog pitanja odgovor je - s moralnog stajališta ne , a sa zdravstvenog obratite se HZZO-u.