Oralna patologija

usta

ivan

kako se prepoznaje rak grla.

Doc. dr. sc. Dolores Biočina-Lukenda

Promuklost koja traje duže od mjesec dana i ne reagira na terapiju antibioticima, kortikosteroidima, primjenu inhalacija, a pri tome se i pojačava.
Otežano disanje uz pojavu kašlja, te nalaz krvi u ispljuvku (hemoptiza).
Otežano gutanje (disfagija).
Svakako pregled otorinolaringologa je neophodan ukoliko imate neke od ovih simptoma da bi se postavila odgovarajuća dijagnoza.