Oralna patologija

Prištić na usni

emach

Poštovani,
unutar donje usne imam prištić koji mi smeta. Predpostavljam da nije afta jer izgleda isto kao običan prišt. Imam ga tjedan dana i izgleda kao da je pun gnoja. Jedan dan je manji, a drugi dan veći. Da li je moguće da je to običan prišt ili može biti nešto srugo u pitanju?

Unaprijed zahvaljujem!

Lijep pozdrav!

Prof. dr. sc. Dolores Biočina Lukenda, dr. med. dent.

Poštovani,
teško da će na dojoj usnici nastati tzv "klasični prišt", osim ako se naradi o pojavi promjene na uskoj granici prijelaza sluznice usnice prema koži gdje se mogu naći folikuli dlake, žlijezde lojnice i ostali privjesci kože čija upala može uzrokovati pojavu "prišta".
Prema datom opisu promjene kod Vas predpostavljam se da se radi začepljenoj maloj žlijezdi slinovnici kao i o njenoj mogućoj upali.
Da bi se točno definiralo o čemu se kod Vas radi potreban je pregled specijaliste oralne patologije.